Kronikë

“Vëllai im nuk përdhunoi njeri”- Bashkëshortja del kundër 50-vjeçarit që vrau kunatin: Nuk ishte baba i mirë

Shkruar nga Liberale

“Vëllai im nuk përdhunoi njeri”- Bashkëshortja del

Bashkëshortja e 50-vjeçarit që vrau kunatin e tij në Volos, pasi ky i fundit i kishte përdhunuar dhe shantazhuar vajzën 18-vjeçare, ka dalë kundër burrit të saj.

Pas ngjarjes, bashkëshortja e autorit dhe njëkohësisht motra e viktimës nuk ka kontaktuar më me 50-vjeçarin.

Ajo është shprehur se nuk e beson që vëllai i saj ta ketë kryer atë veprim, ndërsa refuzon të shkojë ta takojë bashkëshortin e saj në paraburgim.
Sipas saj edhe sikur kjo gjë të kishte ndodhur vërtet ai nuk duhej të sillej në këtë mënyrë.

“Nuk dija asgjë! Ai vuajti atë që pësoi vajza dhe e tha tani, na mbylli shtëpinë… Këtë krim që bëri im shoq nuk duhej ta bënte… Askush nuk ka të drejtë të vrasë askënd. Kam duruar gjithë këto vite, kam rritur fëmijët e tij. Vajza e tij vinte në shtëpi dy herë në javë. Nuk besoj se vëllai im i ka bërë gjë asaj” tha ajo.

Më pas ajo është shprehur se në fakt 50-vjeçari nuk është një njeri i mirë, pasi gënjen shumë, nxehet kollaj dhe sipas saj nuk është as baba i mirë, pasi i linte fëmijët dhe dilte për të gjuajtur derra.

Çifti sëbashku kanë dhe një vajzë 10-vjeçare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH