Kronikë

Banorët e denoncuan pak muaj më parë se favorizoi kushërinjtë, kryetari i bashkisë së Tropojës, Rexh Byberi paraqitet në SPAK

Shkruar nga Liberale

Banorët e denoncuan pak muaj më parë se favorizoi

Sot në SPAK është paraqitur një tjetër kryebashkiak, bëhet fjalë për kryetarin e Bashkisë së Tropojës Rexh Byberi.

Pak muaj më parw 300 banorë të Fierzës kanë paditur në SPAK kryebashkiakun e Tropojës, Rexh Byberi, shefin e komisariatit Përparim Allmuça dhe pronarin e kompanisë “Byberi shpk”, Avni Byberi.

Padia vjen pas protestave të vazhdueshme që banorët kanë bërë kundër gurores dhe fabrikës së bitumit në fshatin e tyre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH