Aktualitet

Urgjenca e QSUT-së jashtë funksionit pas zjarrit, Ministria e Shëndetësisë shpjegon ku mund të drejtohen qytetarët nga Tirana dhe rrethet

Shkruar nga Liberale
Urgjenca e QSUT-së jashtë funksionit pas zjarrit, Ministria e

Ndërsa qytetarët e Gjirokastrës, Vlorës, Fierit e Beratit do marrin urgjencën kardiologjike, atë të sëmundjeve të brendshme e atë ortopedike në Spitalin Memorial, ndërsa urgjencat kardiologjike për qarkun Shkodër dhe Lezhë trajtohen në Spitalin Rajonal Shkodër, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Aksidentet vaskulare cerebrale trajtohen në Shërbimim neurovaskular QSUT ndërsa urgjencat e tjera neurologjike në QSR Shefqet Ndroqi.

Ndërkohë, po vijon puna për rikthimin e shërbimit të urgjencës në spitalin qendror në QSUT.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH