Aktualitet

“Na paralajmëruan”/ Shqiptarja në Izrael rrëfen momentin e sulmit nga Irani: Sirenat nuk pushonin

Shkruar nga Liberale

“Na paralajmëruan”/ Shqiptarja në Izrael rrëfen

Për të folur për situatën e vështirë që po kalojnë qytetarët e Izraelit pas sulmeve të fundit nga Irani ishte e ftuar në SYRI Tv, Irena Stein Steinova.

Steinova e cila është një shtetase shqiptare që jeton në Izrael është shprehur se mbrëmjen e kaluar jemi përballur me një sulm të cilin nuk e kemi parë kurrë. Ajo tregon se ishin paralajmëruar për sulmin nga Irani, teksa vetëm një prej raketave ka plasur në tokë.

“E them me rrënqethje se shteti dhe ushtria po bëjnë maksimumin për të qetësuar popullsinë kur ka alarme si kjo që ishte e paralajmëruar se do të sulmohej nga Irani me raketat e përparuara të tyre. Na paralajmëruan që të jemi vigjilente dhe të futemi në dhomën e sigurisë që të mbrojmë jetën".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH