Aktualitet

Gjendet i vdekur punëtori shqiptar, u bllokua nën rrënoja pas shembjes së çatisë, një tjetër i plagosur

Shkruar nga Liberale

Gjendet i vdekur punëtori shqiptar, u bllokua nën rrënoja pas

Sipas mediave malteze punëtori i cili mbeti i bllokuar nën rrënoja, fatkeqësisht u gjet i vdekur pasi një çati u shemb në Sliema të Maltës, herët gjatë ditës së sotme.

Më herët këtë mëngjes, policia malteze u informua për një incident ku u shemb një çati në një rezidencë në kryqëzimin St Ignatius, ku dy punëtorë po merreshin me punë ndërtimi.

Policia dhe një ekip mjekësor mbërritën në venddngjarje.
Dy punëtorët u identifikuan me kombësi shqiptare.

Një nga punëtorët arriti të dilte vetë dhe u dërgua në spital, për trajtim të mëtejshëm, por natyra e lëndimeve të tij ende nuk dihet.

Fatkeqësisht, punëtori tjetër u gjet i vdekur nën rrënoja.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH