Aktualitet

Arrestohet ish-kreu i Kadastrës në Gjirokastër, policia sekuestron dokumente në zyrën e tij

Shkruar nga Liberale

Arrestohet ish-kreu i Kadastrës në Gjirokastër, policia

Arrestohet ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës Florian Taçi. Ai akuzohet për mashtrim, falsifikim dokumentesh në bashkëpumim.

Mbrëmjen e djeshme policia ka ushtruar kontroll në zyrën e tij avokatore në Gjirokastër, ku ka sekuestruar dokumente të shumta që i shfrytëzonte Taçi, që kishin të bënin me të gjithë databazën e Kadastrës së Gjirokastrës, çka është shkelje e paprecedentë.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare arrestuan në flagrancë shtetasit 45 vjeç dhe 37 vjeç, të dy banues në Gjirokastër, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë falsifikuar dokumentet e disa pronave, duke përdorur vulën e një subjekti të palicencuar nga organet kompetente. “, njofton policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH