Aktualitet

“Rindizet lufta”, në Gazetën Liberale sot

               Publikuar në : 08:29 - 14/02/20 liberale

Raportet e reja, si për anëtarët e Kushtetueses ashtu edhe për paketën “Antishpifje” me gjasë do të ndezin debate të reja, ndërsa presidenti duket se po i rikthehet mbrojtjes së Kushtetutës, pas pauzës që pasoi tërmetin e 26 nëntorit, ndërsa opozita jashtëparlamentare është shprehur se do t’u rikthehet protestave nësë propozimet e saj nuk pranohen në tryezën e Reformës Zgjedhore.

Maxhoranca, Kuvendi, ndërkombëtarët. Presidenti Meta i ka shënjestruar  me kritika gjatë takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, ndërsa i ka cilësuar ndryshimet ligjore që i heqin betimet e gjyqtarëve kushtetues tek presidenti i Republikës si “kryekçk” dhe ambasadorin Soreca  në “ndjekje të parasë”.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Tags: , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back