Aktualitet

Qeveria miraton VKM, shpërblim për mjekët dhe policët

Shkruar nga Liberale
Qeveria miraton VKM, shpërblim për mjekët dhe policët

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin që parashikon se mjekët dhe punonjësit e Policisë së Shtetit do të përfitojnë shpërblimin e fundvitit.

Ky vendim i ri vjen edhe për shkak se bluzat e bardha dhe uniformat blu kanë qenë përgjatë gjithë vitit në ballë të luftës kundër Covid-19.

Mjekët me pacientët në spitale, ndërsa policët me qytetarët në rrugën gjatë vendosjes së masave shtrënguese.

Më parë, qeveria kishte ndërmarrë një akt tjetër ku përjashtonte të gjithë punonjësit shtetëror nga organizimi i festës së fundvitit dhe shpërblimit për punën njëvjeçare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH