Aktualitet

Moses-Ones në Durrës: Ndihmë për 9 mijë fëmijë të prekur nga tërmeti

Shkruar nga Liberale
Moses-Ones në Durrës: Ndihmë për 9 mijë

E ngarkuara me punë nga SHBA-ja, Leyla Moses-Ones nga Bashkia e Durrësit është shprehur se u shprehin ngusheëllime shqiptarëve për tragjedinë që la pas tërmeti dhe se do të japin ndihmën e duhur që nevojitet.

"Do të ndihmojë edhe UNICEF, pasi do të mbështesë 9 mijë fëmijë të prekur nga tërmeti. Do të mundësohet një vlerësim për banesat e shkatërruara. I kemi dhënë një grant Kryqit të Kuq që do të merret me ndihma e menjëherëshme humanitare", është shprehur Moses-Ones. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH