Aktualitet

Mjegulla mbulon Fierin e Fushë Krujën

Shkruar nga Liberale
Mjegulla mbulon Fierin e Fushë Krujën

Disa qytetet të vendit, përfshirë Tiranën, Fieri dhe Fushë-Krujën janë përfshirë nga mjegulla e dendur.

Mëngjesin e sotme mjegulla e dendur nga Thumana deri në Tapizë, ka krijuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve. Mjegulla ka “pushtuar” autostradën Fushë Krujë – Laç si dhe Fish Krujë – Rinas e Tiranë. Ky fenomen i motit ka qenë prezent që në mesnatë dhe akoma është e dendur.

Situata e njëjtë është krijuar edhe në qytetin e Fierit. Shoferet detyrohen të ecin shumë ngadalë dhe fatmirësisht nuk ka pasur ndonjë aksident të rëndë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH