Aktualitet

Meta dekreton ligjin “Për pajisjet mjekësore”

               Publikuar në : 13:46 - 26/03/20 liberale

Presdienti Ilir Meta ka dekretuar sot ligjin “Për pajisjet mjekësore”. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Presdiencës.

“Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në mbështetje të nenit 84 dhe 93 të Kushtetutës, ka dekretuar shpalljen e ligjit nr. 21/2020 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’, të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë“, thuhet në njoftim./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back