Globi

Makina godet një grup çiklistësh në Itali: 4 të vdekur, përfshirë edhe shoferin

Shkruar nga Liberale

Një makinë, në zonën e Braccagni të Grosseto, ka dalë nga korsia duke  u përplasur me një grup çiklistësh. Nga aksidenti kanë mbetur të vdekur të paktën tre persona, si dhe janë plagosur gjashtë të tjerë.

Shoferi që drejtonte mjetin gjithashtu vdiq, ndoshta për shkak të një ataku në zemër.

Në momentin e aksidentit, grupi i çiklistëve ka qenë duke lëvizur në një rrugë që ishte e mbyllur për qarkullim. Në vendngjarje kanë ndërhyrë karabinierët, zjarrfikësit dhe disa ambulanca.

“Pashë makinën që ishte në korsinë tjetër pas kthesës, bërtita "kujdes" dhe u përpoqa të shmangesha, pastaj ndodhi përplasja. Jam gjallë falë një mrekullie”. Kështu u shpreh Enrico Guazzini, anëtar i policisë bashkiake të Grosseto-s, i cili ishte në grupin e çiklistëve amatorë, të cilët i mori makina para.

Prokuroria ka hapur hetimet, lidhur me ngjarjen tragjike.

Burri po drejtonte paketën dhe pa nënkompaktin në korsinë tjetër nga larg. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH