Politikë

Kuvendi shtyn rritjen e pagave për Kushtetuesen

Shkruar nga Liberale
Kuvendi shtyn rritjen e pagave për Kushtetuesen

Kuvendi nuk mundi të miratonte as këtë të enjte ligjin për Gjykatën Kushtetuese që parashikon rritjen e pagave për anëtarët e saj. Kjo për shkak se duheshin 84 vota.

PS kishte mungesa në radhët e veta ndërsa grupi i Bashës nuk ishte i gjithi i bindur të bashkonte votat me PS.

Por mazhoranca dhe opozita nga të gjitha fragmentet bashkuan votat për ligjin për shtetësinë dhe e miratuan me 97 vota. Ligji është kërkesë e FSHF-së.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH