Aktualitet

Komshinjtë: Janë të paktën dy familje të bllokuara nën rrënoja

Shkruar nga Liberale
Komshinjtë: Janë të paktën dy familje të bllokuara

Top Channel raporton se janë të paktën dy familje që dyshohet se kanë mbetur të bllokuara nën rrënojat e pallatit të shembur në qytetin e Durrësit, si pasojë e tërmetit me magnitutë 6.4.

Janë komshinjtë e banorëve të këtij pallati që tregojnë për gazetarin e Top Channel, Andi Bora, se janë të paktën 9 banorë që dyshohet se ndodhen ende nën rrënoja dhe të cilët nuk u përgjigjen në celular familjarëve të tyre. Qytetarë të tjerë tregojnë në raportimin “live” në Top News se personat që jetonin në atë godinë, pranë Kryqit të Kuq, nuk po u përgjigjen thirrjeve. Pamjet që vijnë nga Durrësi janë tronditëse. Për godina të shembura raportohet edhe në Kavajë dhe Thumanë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH