Aktualitet

Greqi/ Pacienti shqiptar sulmon me thikë infermieren, më pas vdes

Shkruar nga Liberale
Greqi/ Pacienti shqiptar sulmon me thikë infermieren, më pas vdes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 05:30 të mëngjesit në Greqi, ku një pacien shqiptar në pavionin e kardiologjisë, operuar një javë më parë ka sulmuar me thikë infermieren e spitalit.

Menjëherë pas thirrjeve për ndihmë 59 vjeçari u ngjit në katin e katërt nga shkallët e sigurisë dhe u hodh në hapësirën e brendshme të spitalit, duke gjetur vdekje të menjëhershme.

59 vjeçari për 48 orë do merrte fletëdaljen dhe nuk kishte asnjë të dhënë për probleme psikike.

Infermierja e plagosur rëndë është një 32 vjeçare, nënë me dy fëmijë, po kurohet jashtë rrezikut për jetën. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH