Kryesore

Gazeta Liberale vjen me: “Non Grata” si mjet kundër korrupsionit

               Publikuar në : 08:54 - 01/07/21 liberale

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vendosura të theksojnë luftën kundër korrupsionit në Shqipëri e në të gjithë Ballkanin Perëndimor.

Pak ditë pas urdhrit të Joe Biden për konfiskim të pronave dhe ndalim të hyrjes në ShBA të personave të përfshirë në korrupsion dhe në destabilizimin e demokracisë, Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker mbërriti në Tiranë, si stacioni i parë i vizitave në rajon për të përforcuar edhe më shumë mesazhin e presidentit Joe Biden.

Me të mbërritur, Reeker u takua me kryeministrin Rama, ndërsa biseda nuk u shoqërua me një konferencë të përbashkët për mediat. Deklarata nuk pati as nga selia blu, pasi zyrtari i lartë amerikan u takua me kryedemokratin Basha.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back