Globi

Foto/ Vritet djali 3-vjeçar i deputetit

Shkruar nga Liberale
Foto/ Vritet djali 3-vjeçar i deputetit

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës se deputeti ukrainas Vyacheslav Sobolev në Kiev, kryeqytetin e Ukrainës. Nga plumbat ka mbetur i plagosur djali i tij 3-vjeçar.

Në timon, në momentet kur është sulmuar makina ka qenë Vyacheslav Sobolev, biznesmen dhe njëherësh deputet i kuvendit rajonal.

“Pasi u plagos vogëlushi, ai ndërroi jetë në autoambulancë rrugës për në spital”, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Ukrainës.

[gallery columns="1" size="full" ids="1108212,1108211,1108213,1108214,1108215"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH