Aktualitet

Foto/ Ja tryeza ku do të zhvillohet takimi i qeverive Shqipëri-Kosovë

Shkruar nga Liberale
Foto/ Ja tryeza ku do të zhvillohet takimi i qeverive

Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të zhvillohet sot tek Pallati i Kongreseve në Tiranë nën një slogan domethënës.

Zv/kryeministrja e Kosovës Albulena Halimaj ka zbuluar se në mes të ‘tryezës’ shkruhet ‘Bashkë pa kufi. Në një rajon pa kufi’.

Ndërkohë dekori i sallës është një harmoni ngjyrash të flamurit kuqezi shqiptar dhe atij të Kosovës.

Sot priten të miratohen 14 marrëveshje dhe memorandume mes dy qeverive të kryesuara nga kryeministrat Rama dhe Hoti.

https://www.facebook.com/albulena.balajhalimaj.5/posts/2813423888929310

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH