Aktualitet

Deputeti nxehet në Kuvend, Vasilika Hysi e përjashton nga seanca

Shkruar nga Liberale
Deputeti nxehet në Kuvend, Vasilika Hysi e përjashton nga seanca

Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi ka përjashtuar nga seanca ditën e sotme deputetin e Erion Piciri.

Ky i fundit është nxehur në Kuvend dhe ka nisur të bërtasë teksa pas disa paralajmërimeve Hysi e ka përjashtuar.

"Ju përjashtoj nga seanca z/Piciri. Është fatkeqësi që vini në Kuvend për të përfaqësuar qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Fatkeqësi e madhe, ju përjashtoj nga seanca plenare.

Një minutë pushim, ndërpritet seanca. Ju lutem dilni nga seanca", tha Hysi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH