Kosova

AKSIDENTI TRAGJIK iu merr jetën dy 25 vjeçarëve, një tjetër në gjendje të rëndë në spital

Shkruar nga Liberale
AKSIDENTI TRAGJIK iu merr jetën dy 25 vjeçarëve, një

Një aksident tragjik me pasojë vdekje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Leposaviç të Kosovës.

Mediet në Kosovë raportojnë se nga aksidenti fatal kanë humbur jetën 2 drejtuesit e mjeteve të pefshira në aksident, përkatësisht nga 25 vjeç të dy.

Ndërkohë një pasagjer ka mbetur i plagosur, i cili ndodhet në spital dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore. 

Sipas policisë një makinë tip Audi 6 me targa të Beogradit është përplasur kokë më kokë me një automjet Peugeot, thotë Munish Avdija, shef i njësitisë të komunikacionit në rajonin e Policisë së Kosovës në veri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH