Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Attendez!

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Attendez!

Pritet që Franca të mos ua  çelë derën drejt BE-së dy vendeve që presin çeljen e negociatave.

Derisa të bëhet reformim i brendshëm i unionit, por edhe i vetë procesit të zgjerimit, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut pritet t’u thuhet “jo” më 18 tetor.

Edhe pse është dakord me kushtet gjermane, Parisi pret të shohë zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe asaj Zgjedhore, ndërsa fqinjëve u kërkon progres me Prokurorinë Speciale.

Ndërsa kancelarja Merkel vuri veton që dy vendet kandidate të mos ndaheshin, Macron i ka vënë në pritje, deri më 2020-n.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH