Aktualitet

7 raste të reja në Fier, infektimi në një ceremoni mortore

               Publikuar në : 18:43 - 08/08/20 liberale

ISHP raportoi për 124 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, ku 7 prej tyre ishin në Fier.

Sipas abcnews.al të infektuarit janë raste kontakti të disa pacientëve të konfirmuar me koronavirus dy ditë më parë.

6 prej të infektuarve janë brenda nga Fieri, kurse 1 prej tyre mësohet të jetë nga Patosi. Të gjithë ata janë të afërm të një familjeje të konfirmuar me koronavirus dy ditë më parë dhe janë infektuar gjatë një ceremonie varrimi në Cakran.

Me 7 rastet e sotme Fieri numëron aktualisht 105 raste aktive me koronavirus.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back