Aktualitet

34-vjeçari qëllohet me armë zjarri në Lezhë. Niset me urgjencë drejt Tiranës

Shkruar nga Liberale
34-vjeçari qëllohet me armë zjarri në Lezhë. Niset me

Një 34-vjeçar raportohet të jetë plagosur me armë zjarri në rrethana të paqarta në Kurbin.

Policia bën me dije se sot ai është dërguar nga spitali i Lezhës në Tiranë për ndërhyrje të specializuar.

Korrespondenti i “Panorama.al” raporton se bëhet fjalë për shtetasin Vinçens Piroli banues në Sanxhak.

Informacion paraprak

Më datë 03.01.2022, rreth orës 19:00, është dërguar në spitalin Rajonal Lezhë dhe më pas është dërguar drejt Tranë për ndërhyrje më të specializuar, shtetasi V.P, 34 vjeç, banues në Sanxhak, Kurbin, i plagosur me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor po vazhdojnë kontrollet intensive, këqyrjen e kamerave , identifikimin e personave të cilët mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-dalje të qarkut Lezhë dhe në bashkëpunim me DVP Shkodër punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH