Sport

Tuchel merr 220 mln euro për merkaton, Chelsea blindon sulmuesin Broja

Shkruar nga Liberale
Tuchel merr 220 mln euro për merkaton, Chelsea blindon sulmuesin Broja

West Ham ka rritur ndjeshëm buxhetin e merkatos.

Plot 220 milion euro i kanë shkuar trajnerit, Thomas Tuchel, për merkaton.

Kjo shifër rrit shpresat për të mbajtur Armando Broja, te Chelsea.

Një ekspert i Chelsea-t duke folur kohët e fundit për “Hammers News”  pretendoi se marrja e Todd Boehly mund të ishte në interesat e West Ham, mbi sulmuesin Armand Broja, por Blutë e Londrës duket se nuk kanë ndërmend të sheshin kartonin e tij.

Broja ishte i huazuar te Sauthampton nga Chelsea dhe është në kontratë me Blutë e Londrës. Vlera e kartonit të tij llogaritet aktualisht në 20 milion euro. / Liberale.al/ 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH