Kronikë

AMP heton shefin e Komisariatit në Lezhë, dyshohet se ngacmoi sek*ualisht vartësen e tij

Shkruar nga Liberale
AMP heton shefin e Komisariatit në Lezhë, dyshohet se ngacmoi

Shefi i Komisariatit të Lezhës, Agim Hoxha, është vënë nën hetim nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore sepse dyshohet se ka ngacmuar një vartëse.

Një agjente krimesh, ka njoftuar AMP, se një mbrëmje kur ajo ishte në shërbim, shefi i komisariatit ka shkuar i dehur në zyrë dhe ka kërkuar sqarime për punën.

Po ashtu, Hoxha u konstatua nga kolegët nën efektin e alkoolit duke udhëtuar nga Lezha në Tiranë.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore vazhdon hetimet, ndërsa nuk ka dalë ende në njoftim zyrtar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH