Aktualitet

Grabitet argjendaria në Korçë, hajduti i maskuar thyen xhamat dhe vjedh disa bizhuteri floriri

Shkruar nga Liberale

Grabitet argjendaria në Korçë, hajduti i maskuar thyen xhamat

Një argjendari është grabitur në orët e para të mëngjesit të sotëm në pedonalen e qytetit të Korçës.

Pasi kanë thyer xhamat, autorët kanë marrë disa bizhuteri floriri në dyqanin e argjendarisë, në pronësi të shtetasit me iniciale N. F.

Ndërkohë policia po këqyr pamjet filmike dhe po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Korçë/ Informacion paraprak:

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një shtetas ende i paidentifikuar ka vjedhur me thyerje disa bizhuteri floriri, në argjendarinë e shtetasit N. F., në pedonalen e qytetit.

Shërbimet e Policisë po këqyrin pamjet filmike dhe po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Ndërkaq, një grup i posaçëm hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH