Globi

Rrëzohet ndërtesa pesë katëshe, brenda rrënojave 90 njerëz

Shkruar nga Liberale
Rrëzohet ndërtesa pesë katëshe, brenda rrënojave 90

Të paktën 90 njerëz kanë mbetur të bllokuar nën rrënojat e një ndërtese pesë katëshe që u rrëzua në jug Mumbait në Indi.

Ndërtesa, e cila kishte rreth 47 banesa, u lakua të hënën në mbrëmje.

Sipas mediave të huaja, 28 njerëz u nxorën nga ekipet e shpëtimit në mes të shirave të mëdha të musonit dhe banorët e zonës ishin bashkuar me operacionin në vendin e katastrofës në Mahad, një qytet industrial rreth 125 milje larg Mumbait. Ende nuk dihet numri i të vdekurve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH