Kronikë

RENEA zbarkon në Elbasan, zhvillon kontrolle të imtësishme

Shkruar nga Liberale
RENEA zbarkon në Elbasan, zhvillon kontrolle të imtësishme

Që nga ora 18:00 RENEA dhe shërbime të tjera policore kanë zbarkuar në Elbasan duke zhvilluar kontrolle të imtësishme në të gjitha hyrje -daljet në qytetin e Elbasanit.

Këto kontrolle janë duke u zhvilluar edhe në disa lagje problematike të këtij qyteti me qëllim kapjen e personave me precedentë penalë të kërkuar nga drejtësia.

Operacioni është shtrirë në pjesën më të madhe të Elbasanit dhe priten rezultate të rëndësishme në orët në vijim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH