Politikë

Rama vizitë zyrtare në Kroaci, pritet nga homologu Plenkoviç

Shkruar nga Liberale
Rama vizitë zyrtare në Kroaci, pritet nga homologu Plenkoviç

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Kroaci. Shefi i qeverisë shqiptare u prit me ceremoni shtetërore nga homologu kroat, Andrej Plenković. Gjatë kësaj vizite Rama shoqërohet dhe nga ministri i Financave, Ervin Mete.

Theksojmë se ditët e fundit, Kryeministri Rama ka patur një agjendë të ngjeshur takimesh, konkretisht në Gjermani, Itali dhe së fundmi në Kroaci.

Kujtojmë se gjatë takimit Rama-Meloni, u diskutua mbi mundësitë e investimit që ofron Shqipëria në shumë sektorë potenciale, si energjia, infrastruktura, bujqësia, e veçanërisht turizmi, i cili këtë vit pati në rritje të numrit të turistëve, duke u kthyer në një nga fushat më atraktive për investime.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH