Aktualitet

Rama thotë se arsyeja pse ngre padi për shpifje është djali i tij

Shkruar nga Liberale
Rama thotë se arsyeja pse ngre padi për shpifje është djali

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot në një konferencë për mediat në Kosovë, se ka gjithsej deri tani 22 padi, ndërsa tregoi për herë të parë shkakun që e shtyn ta bëjë këtë. Arsyeja tha kreu i qeverisë shqiptare është Zaho, djali i tij i vogël.

“Unë kam 22 padi për shpifje që ta dini, kjo padi që kam bërë këtu për Ramushin ka bërë shumë zhurmë se është jo e zakonshme, por janë 22 të tilla me figura politike që unë i kam në proces, s’janë bërë publike, si kam bërë për t’i bërë publike por dua të kem mundësinë që djalit tim të voglit, t’ja lë një tufë fletësh që t’i ketë dhe që ta ndihmojnë të kuptojë si mund ti shpjegojë e interpretojë lajmet e pafundme që do ndeshë kur të hyjë në google e të shkruajë “Edi Rama, im atë” e do lexoje për një monstër të të gjitha të zezave të imagjinueshme e të paimagjinuesjhme. Mund mos ta ketë mundësinë të mos më pyesë mua vetë, nuk e dimë, jetës nuk i dihet. Kjo është arsyja pse kam 22 gjyqe e do vazhdoj të bëj, i përzgjedhm jo me të gjithë”, tha Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH