Aktualitet

Po lahej në lum, mbytet i mituri në Librazhd

Shkruar nga Liberale
Po lahej në lum, mbytet i mituri në Librazhd

Mbytet i mituri duke u larë në Rrapun, degë e lumit Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në dalje të Librazhdit ku bashkohet Rrapuni me Shkumbinin.

“Rreth orës 16:15, në fshatin Tokëz, shtetasi A. A., rreth 11 vjeç, banues në Librazhd, dyshohet se është mbytur aksidentalisht duke u larë në lumin Rrapun.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen nga lumi, të trupit të pajetë të këtij shtetasi.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH