Aktualitet

Përfitoi mbi 230 mijë euro, arrestohet në Tiranë mashtruesja 30-vjeçare

Shkruar nga Liberale
Përfitoi mbi 230 mijë euro, arrestohet në Tiranë mashtruesja

Një 30 vjeçare është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi akuzohet se, iu ka marrë në mënyrë të përsëritur, shuma të mëdha parash disa shtetasve, duke iu premtuar se do t’i ndihmonte ata në një proces gjyqësor.

"Kjo shtetase iu ka marrë në mënyrë të përsëritur, shuma të mëdha parash, shtetasve A. V., Sh. V. dhe H. V., duke i premtuar se do t’i ndihmonte ata në një proces gjyqësor", thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë që, këta të fundit janë shpallur në kërkim, pasi me vetëgjyqësi kanë kanosur shtetasen M. D., për kthimin e parave.

Sipas policisë, nga veprimet e thelluara hetimore është dokumentuar edhe një rast tjetër mashtrimi i kryer nga shtetasja M. D.,e cila gjatë një viti, i ka marrë në total rreth 230 000 euro, një shtetaseje, duke i premtuar se do t’i investonte paratë në bono thesari.

Njoftimi i policisë: 

Strukturat hetimore të DVP Tiranë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Last fraud”, si rezultat i të cilit u bë ndalimi i shtetases M. D., 30 vjeçe, banuese në Tiranë. Gjithashtu u shpallën në kërkim shtetasit A. V., Sh. V. dhe H. V. (babai dhe dy djemtë), të tre banues në Shkodër.

Kjo shtetase iu ka marrë në mënyrë të përsëritur, shuma të mëdha parash, shtetasve A. V., Sh. V. dhe H. V., duke i premtuar se do t’i ndihmonte ata në një proces gjyqësor.

Në vijim të veprimeve u shpallën në kërkim shtetasit A. V., Sh. V. dhe H. V., pasi me vetëgjyqësi kanë kanosur shtetasen M. D., për kthimin e parave.

Nga veprimet e thelluara hetimore është dokumentuar edhe një rast tjetër mashtrimi i kryer nga shtetasja M. D.,e cila gjatë një viti, i ka marrë në total rreth 230 000 euro, një shtetaseje, duke i premtuar se do t’i investonte paratë në bono thesari.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshmëm Tiranë, për veprime të mëtejshne procedurale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH