Aktualitet

Pas takimit me Ramën, ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës

Shkruar nga Liberale
Pas takimit me Ramën, ambasadorët zbarkojnë në zyrën e

Një ditë pas takimit me Kryeministrin Edi Rama, ambasadorët e huaj në vendin tonë shkojnë sot në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha.

Mësohet se takimi do të nisë në orën 10:15, ku të pranishëm do të jenë ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ai i BE, Luigi Soreca, dhe ambasadori i BRitanisë së Madhe, Duncan Norman.

Takimi i ambasadorëve me krerët e politikës shqiptare vjen në një kohë të tensionuar politike. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH