Aktualitet

Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit

Shkruar nga Liberale
Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit

Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit në një proces votimi që ka nisur në orën 8:00 dhe pritet të përfundojë në orën 16:00 dhe sipas parimit një anëtar një votë.

“Materialet zgjedhore janë shpërndarë në të gjithë vendin, ndërsa në Tiranë do të ketë votim elektronik”, tha Sekretari për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza.

Ndërkohë mësohet se 47% e kandidatëve janë gra. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH