Globi

Nënkryetari i Listës Serbe: Pa ne, s'ka qeveri të re në Kosovë

Shkruar nga Liberale
Nënkryetari i Listës Serbe: Pa ne, s'ka qeveri të re në

Nënkryetari i Listës Serbe, Dallibor Jevtiq, tha se populli serb në Kosovë tregoi në zgjehdjet e e së dielës se ata të qëndrojnë të bashkuar me shtetin e tyre, Serbinë.

Në një intervistë për RTS, ai tha se pa folur me Listën Serbe, e cila, sipas tij fitoi 10 vende në Kuvend, është e pamundur të formohet një qeveri e re në Prishtinë, në bazë të Kushtetutës dhe ligjeve.

Lista Serbe e Goran Rakiqit në votimet e së dielës ka siguruar 52.530 ose në përqindje 6,67./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH