Aktualitet

Mbyllet votimi edhe në Shkodër, PSD merr 2 mandate

Shkruar nga Liberale
Mbyllet votimi edhe në Shkodër, PSD merr 2 mandate

Kur janë numëruar 100% e votave, në Shkodër fiton PD por supriza e madhe është PSD e Tom Doshit. Kjo parti ka arritur të marrë 2 mandate në këtë qark duke shënua suprizën më të madhe në të gjithë vendin.

Qarkun e fiton Partia Demokratike me 43.8%, e ndjekur nga PS me 28.1 %. Forcë e tretë në Shkodër renditet PSD me 15.2%, duke lënën në hije LSI që ka marrë 9.3%.

Përfundimisht ndarja është për Qarkun Shkodër: 5 mandate për Partinë Demokratike dhe 3 për Partinë Socialiste, 2 për PSD-në dhe 1 mandat për LSI-në.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH