Aktualitet

Mbante në banesë kanabis dhe një shumë parash, arrestohet 23-vjeçari

Shkruar nga Liberale
Mbante në banesë kanabis dhe një shumë parash, arrestohet

Një 23-vjeçar nga Saranda është arrestuar pasi i janë gjetur disa gram kanabis dhe një shumë parash.

Njoftimi i policisë:

Në datë 11.10.2022, ora 21:00, nga shërbimet e Hetimit të Krimeve, në rrugën “Jonianet”, lagjia nr.1, Sarandë, u kap në flagrancë duke shitur bimë narkotike të llojit Canabis Sattiva, shtetasi:

– Enkel Leonard Dano, i ditëlindjes 21.19.1998, lindur në Delvinë dhe banues në Sarandë, lagjia nr.2.

Gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi ju gjet dhe sekuestrua në cilësine e provës materiale një sasi tjetër Canabis Sattiva, me peshë 824 gram.

Materialet e arrestimit në flagrancë të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”, parashikuar nga neni 283 i K.Penal.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH