Letërsi

LIBRI I DITËS: "Flutura nëpër botë", ku çdo emigrant shqiptar në dhe të huaj, gjen copëza nga jeta e tij

Shkruar nga Liberale

LIBRI I DITËS: "Flutura nëpër botë", ku çdo

RUBRIKA DITORE E LIBRIT E PËRZGJEDHUR NGA LIBERALE.AL

Titulli: Flutura nëpër botë

Origjinali: Flutura nëpër botë

Kategoria: Autobiografi

Autori: Flutura Kasa

Botues: Dy Lindje & Dy Perëndime

Viti: 2023

Fq: 114

Mbi librin

Tek ky libër çdo emigrant shqiptar në dhe të huaj, gjen copëza nga jeta e tij. Veçse, autorja Flutura Kasa rrëfen me një lehtësi mjaft të natyrshme, saqë shpeshherë lexuesit i duket sikur ndodhet midis rreshtave të ndonjë autori të njohur dhe të sprovuar. Autorja e ka ndërtuar librin me një kompozicion të thjeshtë, ku ngjarjet më të rëndësishme të familjes së saj zënë e vrapojnë t'i zënë vendin njëra-tjetrës. Sigurisht me një qasje tepër të veçantë: me një sinqeritet nga rrëfimtarja për t'u patur zili nga çdo shkrimtar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH