Aktualitet

Letra e Opozitës drejtuar OSBE/ODIHR, reagon Damian Gjiknuri

Shkruar nga Liberale
Letra e Opozitës drejtuar OSBE/ODIHR, reagon Damian Gjiknuri

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri e ka konsideruar letrën e PD drejtuar OSBE/ODIHR si të njëanshme dhe retorike politike.

“Nuk mund të firmos letra të njëanshme. Letra juaj është vazhdim i retorikës politike. Nuk keni sjellë asnjë draft e propozim konkret, nuk po sillni draft, nuk keni reflektuar. ODIHR i drejtohemi vetëm me produkt konkret. Pres propozimet tuaja konkrete për amendamentet. Tek ODIHR shkohet për mosmarrëveshjet për draftet, jo mosmarrëveshje teorike. Sipas 14 Janarit, ODIHR i kërkohet opinion për çështje të administrimit zgjedhor”, mësohet se ka thënë Gjiknuri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH