Aktualitet

Kur do rinisë transporti urban në Tiranë? Ja ç’u vendos sot

               Publikuar në : 14:54 - 01/07/20 liberale

Në mbledhjen e organizuar këtë të mërkurë, Operatorët e transportit urban në kryeqytet vendosën të mos tërhiqen nga vendimi, pavarësisht paralajmërimit të kryetarit të bashkisë së Tiranës për heqjen e licencave.

Ata thonë se rikthimi është i pamundur për shkak të pamundësisë ekonomike, dhe problemeve legale që shkakton protokolli anti-covid.

Përfaqësues të shoqatave të transportit urban, theksojnë dhe një herë se nuk do të rifillojnë shërbimin./Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back