Aktualitet

Këmbimi valutor 18 shtator 2023/ Çfarë po ndodh sot me euron dhe dollarin?

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor 18 shtator 2023/ Çfarë po ndodh sot me euron

Sot, më 18 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.5 lekë.

Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110 lekë, ndërsa në shitje me 111.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 122.2 lekë dhe shitet me 123.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73 lekë, ndërsa në shitje me 74.9 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH