Aktualitet

Kandidatët për Kryeprokuror, KLP shtyn listimin e tre emrave

Shkruar nga Liberale

KLP ka shtyrë listimin e 3 emrave për Prokuror të Përgjithshëm. Në garë janë Arta Marku, Olsian Çela dhe Fatjona Memçaj.

Mësohet se KLP do të diskutojë kriteret që do të merren parasysh për pikëzimin e kandidatëve. Pas listimit, emrat do t'i dërgohen Kuvendit për t'i votuar.

Mënyra që do të vendosë KLP për të bërë listimin do të diskutohet në mbledhje dhe më pas në një mbledhje të dytë do të bëhet edhe listimi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH