Politikë

Kalemaj: Opozita të jetë lokomotiva e protestave

Shkruar nga Liberale
Kalemaj: Opozita të jetë lokomotiva e protestave

Politologu Ilir Kalemaj e gjen me vend thirrjen e Sali Berishës për protesta.

Duke folur në MCN Live, Kalemaj tha se ka një pakënaqësi shoqërore në mesin e studentëve dhe detyra e opozitës është të ketë rolin e lokomotivës.

Kalemaj vë në dukje rëndësinë që protestat e opozitës të kenë një objektiv dhe strategji.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH