Ndërkombëtare

Ja si paraqitet situata në spitalet e Kosovës

               Publikuar në : 15:00 - 15/05/21 liberale

Ka shënuar ulje të madhe numri i pacientëve që po trajtohen nga Covid-19 në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Sipas raporteve nga klinikat COVID dhe 7 spitalet e përgjithshme, në trajtim janë vetëm 291 pacientë.

Ndërkohë, 184 pacientë janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, ndërsa 17 janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 217 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back