Aktualitet

Ja çfarë thoshte Albin Kurti para 7 muajsh për Ramën dhe Gent Cakajn

Shkruar nga Liberale
Ja çfarë thoshte Albin Kurti para 7 muajsh për Ramën dhe

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e zgjedhjeve në Kosovë, duke lënë në vend të dytë Lidhjen Demokratikë të Kosovës.

Pritet që të ketë një koalicion mes dy partive, për formimin e qeverisë së re, nën drejtimin  Albin Kurtit, por që gjithçka pritet të konfirmohet në orët në vazhdim.

Në një takim me studentë të Shkencave Sociale në Tiranë, në 4 shkurt 2019, Kurti do të fliste dhe për planin Rama-Thaçi për të ndarë Kosovës dhe gjatë këtij prononcimi dha edhe mendimin e tij për Edi Ramë, Baton Haxhin dhe Gent Cakajn.

Opinionin e tij mund ta ndiqni në videon e mëposhtme./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH