Aktualitet

Ishte regjistruar në shkelje të ligjit, Prokuroria e Sarandës sekuestron 679 m2 truall

Shkruar nga Liberale
Ishte regjistruar në shkelje të ligjit, Prokuroria e Sarandës

Prokuroria e Sarandës ka sekuestruar 679 m2 tokë truall në zonën Kanal i Çukës.

Nga hetimi pranë Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Sarandë ka rezultuar se dy zyrtarë kanë shpërdoruar detyrën, duke e regjistruar në mënyrë të paligjshme në emër të dy biznesmenëve.

“Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë në mbyllje të hetimit ka proceduar më tej me sekuestrimin e pasurive tokë shtetërore të regjistruara ne shkelje të ligjit në favor të dy shtetasve K.GJ dhe M.N.,” thuhej në njoftim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH