Arte

Homazhet për Mirush Kabashin, Ndriçim Xhepa i prekur: Ishte aktor shumë punëtor

Shkruar nga Liberale
Homazhet për Mirush Kabashin, Ndriçim Xhepa i prekur: Ishte aktor

Aktorit të njohur Mirush Kabashi iu dha lamtumira e fundit këtë të mërkurë në Muzeun Historik. Artistë nga Durrësi, Tirana deri dhe Kosova, por edhe përfaqësues të politikës nderuan aktorin. Një prej tyre ishte Ndriçim Xhepa.

“Mirushi ishte në disa plane. Një aktor vërtet i talentuar i veçantë me talentin e tij me të dhënat psiko fizike që kishte por këtë gjë e plusonte fort me punën e tij ishte aktor shumë punëtor”, u shpreh Xhepa.

“Kinemaja në bazë ka njeriun edhe mesazhet që përcillen edhe ngjarjet që përcillen përcillen përmes qenies së aktorit. Aktori e materializon e mbush me jetë me gjak ngjarjet e filmit”, shtoi ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH