Aktualitet

Foto/ Mitsotakis takon Ramën, ja komenti që i bën për kravatën

Shkruar nga Liberale

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Athinë, ku po merr pjesë samitin e katërt euro-arab. Ky është një  ndërkombëtar për dialog ekonomik dhe politik, e cila synon të identifikojë dhe promovojë interesat e përbashkëta të BE dhe vendeve të botës arabe.

Rama është pritur nga homologu i tij grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili i ka bërë edhe një koment për kravatën e tij.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1098252,1098253"]

Sipas TCH, dy kryeministrat patën një takim të shkurtër, ku Mitsotakis i foli në emër dhe me një ton miqësor.

“Aaa,kravatë e bukur”, i tha dhe qeshën.

Mesa duket kryeministrit grek i ka rënë në sy fiksimi i kryeministrit shqiptar për kravatat, pasi edhe në takimin që patën në New York, Rama mbante një kravatë me motive të njëjta, por me ngjyrë tjetër./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH