Sport

FOTO/ La të dashurën shqiptare pak muaj më parë. Njihuni me influenceren, lidhja e re e Armando Brojës!

Shkruar nga Liberale

Armando Broja la pas dëmtimin e gjatë, duke u rikthyer me Chelsea-n dhe madje arriti të shënojë në ndeshjen e fundit. Sakaq, 22-vjeçari po i kushton më shumë vëmendje edhe jetës personale.

“Prive” raporton se e dashura e yllit të futbollit është influencerja Xhejd Uills dhe jeton në Mbretërinë e Bashkuar, ku edhe është njohur me Brojën.

Lidhja vjen vetëm pak muaj pas ndarjes së tij me të dashurën shqiptare, me të cilën qëndroi i lidhur për një vit e gjysmë.

Edhe pse në atë periudhë lidhja e tyre dukej serioze dhe e konsoliduar, tashmë ajo i përket së kaluarës.

Gjatë verës erdhi edhe lajmi për ndarjen.

Broja, sulmuesi i cili sot bashkohet me Kombëtares kuqezi para ndeshjes së 12 tetor 2023, i është dedikuar influenceres nga Anglia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH