Aktualitet

Emri/ 20-vjeçarja ndërron jetë pas lindjes në maternitet

Shkruar nga Liberale
Emri/ 20-vjeçarja ndërron jetë pas lindjes në maternitet

Ndërron jetë një 20-vjeçare në maternitetin e Gjirokastrës.

Sipas "BW" mësohet se shkak për vdekjen janë bërë komplikacionet pas lindjes.

Viktima është identifikuar si Klea Muxhaj nga fshati Metoq i Sarandës, por e martuar në Zhulat.

Mësohet se ajo ka sjellë në jetë një fëmijë me operacion dhe gjithçka momentin e parë ka shkuar mirë. Komplikimet e saj janë shfaqur pas lindjes. Ende nuk ka një shkak.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH